21 22 23
Start
VII Konkurs Młodyk Toniecników - Biały Dunajec 2006
Autor: Krzysztof Jarosz   
21 września 2010
Wyniki VII Konkursu Młodyk Toniecników. Gratulujemy wyróżnionym!

 

 

 

 

 

 

 

PROTOKÓŁ

z posiedzenia komisji oceniającej VII Konkurs Młodyk Toniecników

Biały Dunajec, 19 listopada 2006 roku

 

 

 

 

 


Komisja w składzie:

1.      Józef Pitoń – przewodniczący

2.      Maria Porębska

3.      Wanda Szado – Kudasikowa

4.      Władysław Trebunia Tutka

po obejrzeniu 190 toniecników z 20 miejscowości w popisie par solowych i tańca zbójnickiego postanowiła przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

W kategorii do 10 lat

 Taniec solowy 

7 równorzędnych wyróżnień otrzymują:

- Maciej Tylka i Paulina Kowalczyk – „Zawaternik”, Leśnica

- Dawid Delimata i Adrianna Smoleń – „Pieniny”

- Marcin Remiasz i Barbara Dziubasik – „Białcanie”- Białka Tatrzańska

- Krzysztof Nowak i Ewelina Komperda – „Odrowążąnie”

- Marcin Stoch i Katarzyna Chlebek – TCKiS „Jutrzenka Zakopane

- Zdzisław Szymczyk i Katarzyna Cudzich – „Biołodunajcanie”

- Bartłomiej Mrowca i Magdalena Biernat – „Mali Wierchowianie”

 

 

 

 

 

 

 

4 specjalne wyróżnienia otrzymują najmłodsi:

- Wojciech Mrowca i Klaudia Białoń z zepołu „Biołodunajcanie”

- Sebastian Żegleń  i Opacian Monika z zespołu „Tatry” z Ratułowa

 

Taniec Zbójnicki

- I miejsce - „Mini Regle” z Poronina

 

W kategorii do 15 lat  

Taniec solowy

10 równorzędnych wyróżnień otrzymują:

- Marcin Bobak i Angelika Komperda – „Odrowążanie”

- Damian Szaflarski i Mariola Gromada – „Zbójnicek”

- Jakub Hubicki i Małgorzata Chowaniec – „Regle”

- Bartłomiej Grzech i Karolina Bednarz – „Polany”

- Wojciech Krzeptowski i Paulina Michalik– „Polany”

- Michał Szymusiak i Maria Szymusiak – „Odrowążanie”

- Piotr Żegleń i Bernadetta Franos – „Tatry”

- Łukasz Stoch i Paulina Staszeczka – „Regle”

- Tomasz Stoch i Bernadetta Stopka-Faktor – „Zbójnicek”

- Bartłomiej Chowaniec i Kinga Chowaniec – „Mali Wierchowianie”

- Jan Wilczek i Patrycja Chowaniec – „Mali Wierchowianie”

 

Taniec zbójnicki

I miejsce – zespół „Zbójnicek” z Zębu

I miejsce – zespół „Odrowążanie”

II miejsce – zespół „Tatry” z Ratułowa

III miejsce – zespół „Polany” – Kościelisko

III miejsce – zespół „Mali Wierchowianie” – Bukowina Tatrzańska

Jury stwierdza, że poziom konkursu był wysoki. Z satysfakcją odnotowuje również dużą liczbę uczestników, starannie najczęściej ubranych, z dbałością o wierność tradycji.

Jury pragnie zwrócić uwagę instruktorom zespołów na następujące problemy:

-  zbyt szybkie tempo, szczególnie na zakończenie tańca, tak solowego, jak zbójnickiego

-  klaskanie w powietrzu, zamiast po nogach

-  okrzyk „zagrojcie” jeszcze przed podejściem do muzyki

-  zwyrtanie dziewczyny w kącie sceny

-  figura po dylu tańczona na całych stopach

-  ręce założone z tyłu na pośladkach

-  bicie ciupagami po ziemi przy tańcu zbójnickim

-  taniec na nucie „zielonej”

Jury podkreśla dobrą organizację konkursu. Szczególne podziękowania składa muzykantom, prowadzącym konferansjerkę Elżbiecie Pańszczyk i Teresie Skupień, a także współorganizatorom VII Konkursu Młodyk Toniecników – Starostwu Tatrzańskiemu i Urzędowi Gminy Biały Dunajec.

 

 

<< powrót




| odwiedzin: 7370 wydrukuj Drukuj

 
Maj 2018
 Pon  Wto  Śro  Czw  Pią  Sob  Nie 
   1  2  3  4  5  6
  7  8  910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
Nasi Partnerzy