Start >> Multimedia >> Zdjęcia >> Imprezy kulturalne

Przegląd Szkolnych Zespołów Teatralnych - MASKA 2014

27 marca w Międzynarodowym Dniu Teatru w Szkole Podstawowej nr 2 w Białym Dunajcu odbywał się Przegląd Szkolnych Zespołów Teatralnych im. Bronisława Cudzicha. W siódmej edycji Przeglądu udział wzięło 7 gminnych grup teatralnych. Zdobywcami głównej nagrody MASKI 2014 zostały w tym roku dwa zespoły: KRASNALE z oddziału ZSPiG nr 2 w Białym Dunajcu oraz CZWARTAKI z ZSPiG nr 1 w Białym Dunajcu. Jury przyznało również kilkanaście wyróżnień za ciekawe kreacje aktorskie. Poniżej protokół z Przeglądu i galeria.

Konkurs Młodyk Toniecników 2012 w obiektywie Stanisława Gała

Przedstawiamy obszerną fotorelację z XIII Konkursu Młodyk Toniecników. Zdjęcia wykonał p. Stanisław Gał "paparazzi Podhala". Dziękujemy panu Stanisławowi za wykonanie zdjęć i udokumentowanie naszej imprezy.

XII Konkurs Młodyk Toniecników - Biały Dunajec 2011

Fotorelacja z XII Konkursu Młodyk Toniecników.  W tegorocznym Konkursie udział wzięło ponad 200 młodych tancerzy pochodzących z 26 podhalańskich miejscowości. Uczestnicy oceniani byli w popisie par solowych i w tańcu zbójnickim, w dwóch kategoriach: do 10 lat oraz od 10-16 lat. Autorem zdjęć jest pan Stanislaw Gał

Fotorelacja z X "Dnia Pstrąga" - Biały Dunajec 2011

Prezentujemy wybór fotografii z X Jubileuszowego "Dnia Pstrąga", który odbył się 31 lipca bieżącego roku w Białym Dunajcu. Zdjęcia autorstwa pana Stanisława Gała. Zobacz również relację wideo z tego wydarzenia.

Konkurs Młodyk Toniecników - Biały Dunajec 2010

Konkurs tańca zbójnickiego i solowego dla dzieci i młodzieży z terenu całego Podhala, Spisza, Orawy i Pienin.  W tym roku do konkursu przystąpiła rekordowa liczba uczestników aż 230 dzieci z 30 miejscowości.

Dzień Pstrąga

Dzień Pstrąga - impreza plenerowa z konkursem wędkarskim i kulinarnym na przyrządzenie najlepszej potrawy z pstrąga połączona z występami zespołów regionalnych, folkowych, rockowych, pokazami gastronomicznymi, kiermaszem twórców ludowych, programami interkatywnymi dla dzieci.

Wielkanocna Kosołecka

Konkurs dla dzieci na najpiękniejszy i najbardziej tradycyjny koszyczek ze święconym odbywający się zawsze podczas święcenia potraw w Wielką Sobotę przed kościołem parafialnym w Białym Dunajcu. Celem konkursu jest podtrzymywanie pięknej tradycji przygotowywania i święcenia koszyka wielkanocnego (wielkanocnej kosołecki).

Parada Gazdowska

Impreza na którą składa się Parada Gazdowska (oceniany przez jury przejazd kilkudziesięciu zaprzęgów konnych tradycyjnymi góralskimi sankami zwanymi kumoterkami przez ulice Białego Dunajca) oraz wyścigi konne rozegrywane w trzech konkurencjach: skiring, ski-skiring, wyścig kumoterek.

Wrzesień 2018