31 32 33
Start >> GOK Biały Dunajec

"Wielkanocna Kosołecka 2021" - wyniki konkursu

W związku z istniejącymi obostrzeniami tegoroczny konkurs na „Wielkanocnom Kosołecke” przybrał nieco inną formułę, bowiem odbywał się on-line. Cel konkursu pozostał jednak ten sam, nadesłano na niego ponad 50 prac. Serdecznie dziękujemy dzieciom i rodzicom za udział w konkursie i podtrzymywanie jakże pięknej tradycji przygotowywania koszyka ze święconym.

Protokół z konkursu i zdjęcia dostępne w dalszej części artykułu.

Organizatorzy będą kontaktować się z wszystkimi nagrodzonymi i wyróżnionymi w celu ustalenia terminu i miejsca odbioru dyplomów, nagród i upominków.

 

"Wielkanocna Kosołecka 2021" - konkurs on-line

W zeszłym roku myśleliśmy, że to wyjątkowe, smutniejsze święta, że następne będą lepsze. Niestety, i teraz skazani jesteśmy na przypominanie sobie, jak to było kiedyś...

Nie może jednak nawet w tych trudnych czasach zabraknąć na Święta Zmartwychwstania Pańskiego białodunajeckiego konkursu na "Wielkanocnom Kosołecke" - serdecznie zapraszamy dzieci i dorosłych do udziału w jego wersji on-line. Szczegóły na plakacie i w regulaminie.

 

Deklaracja dostępności strony

DeKLARACJA DOSTĘPNOŚCI


Wstęp Deklaracji:

Gminny Ośrodek Kultury im. gen. bryg. A. Galicy w Białym Dunajcu zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

   Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony www.gokbialydunajec.pl

  • Data publikacji strony internetowej: 2010-09-08
  • Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2013-01-24

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej:

  • na stronie zdarzają się treści w formie graficznej bez opisu alternatywnego w formie tekstu
  • brak możliwości powiększania czcionki
  • brak możliwości zmiany wersji kontrastowej
  • brak menu dla niepełnosprawnych
  • filmy nie posiadają napisów dla osób głuchych

    Część materiałów publikowanych nie spełnia wymagań dostępności z uwagi na to, że zostały opublikowane przed wejściem w życie ustawy o dostępności cyfrowej.

 

  • Oświadczenie sporządzono dnia: 2020-09-25
  • Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt.

  • Osobą kontaktową jest Krzysztof Jarosz
  • E-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
  • Telefon: 18 200 16 90 (wew.21)

Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać żądania zapewnienia dostępności.

Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Link do strony internetowej Rzecznika Praw Obywatelskich.

 

Dostępność architektoniczna

  • Do pomieszczeń Gminnego Ośrodka Kultury im. gen. bryg. A. Galicy w Białym Dunajcu prowadzi ogólnodostępne wejście przez drzwi zewnętrzne otwierane manualnie.  Brak obszaru kontroli.
  • Budynek nie posiada wind. Do pomieszczeń na parterze oraz na I piętrze budynku (biuro GOK) prowadzą korytarz i schody.
  • Brak pochylni, platform, informacji głosowych, pętli indukcyjnych.
  • Brak oznaczonych miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych, możliwość korzystania z ogólnodostępnego parkingu.
  • Możliwość wstępu z psem asystującym.
  • Brak możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online.
  • W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille'a ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.

 

 

<< powrót

 

 

 

 

 

 

Powstaje film o "Paradach Gazdowskich" na Podhalu

Niemal co roku o tej porze równie pod białodunajeckim osiedlem Gile tętniły muzyką, śpiewem, końskimi uprzężami z turlikami. W tym roku mogliśmy jedynie dawne "Parady Gazdowskie" powspominać w zacnym gronie: z braćmi Władysławem i Stanisławem Polakami, Stanisławem Skupniem, Stanisławem Matygą i Michałem Rusnakiem. Przygrywała Rodzinna Muzyka Poloków, a 3-letni Adaś i 6-letni Bartuś Rusnakowie paradowali w małych kumoterkach.

Wszystko to na potrzeby filmu, które o "Paradach" na Podhalu przygotowuje Zarząd Główny Związku Podhalan z prezesem Julianem Kowalczykiem.

 

Nie było jak downo?

Ukazał się najnowszy, zimowy numer wydawanego przez Tatrzański Park Narodowy kwartalnika "Tatry", a w nim informacja o płycie białodunajeckiej rodzinnej Muzyki Poloków "Nie było jak downo" i współfinansowanym przez nasz ośrodek wydawnictwie "Za głosem ślebody. Folklor w obliczu II wojny światowej".

Artykuł w wersji pdf

 

Wyniki konkursu "MOJA BABCIA I MÓJ DZIADEK"

Wszystkim Babciom i Dziadkom składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia, radości i wszelkiej pomyślności.

Z okazji Dnia Babci i Dziadka zorganizowany został konkurs dla najmłodszych. Zadaniem konkursowym było napisanie wiersza, wykonanie laurki, rysunku techniką dowolną lub filmiku z życzeniami dla Babć i Dziadków. Przedstawiamy wyniki tego konkursu. Składamy gratulacje wszystkim uczestnikom i laureatom. Podziękowania kierujemy do darczyńców, którzy ufundowali nagrody dla dzieci oraz do Państwa Katarzyny i Andrzeja Sieczków za odczytanie wyników.

Organizatorzy będą indywidualnie kontaktować się z wszystkimi wyróżnionymi w celu ustalenia dogodnego terminu odbioru nagród.

 

XVIII Konkurs Plastyczny "Wszyscy Święci Wawrzyńcoka" pod hasłem "Ocalić dla potomnych - dziedzictwo Wojciecha i Piotra Kułachów Wawrzyńcoków"

Szkoła Podstawowa im. W. Kułacha Wawrzyńcoka w Gliczarowie Dolnym oraz Gminny Ośrodek Kultury im. gen. bryg. A. Galicy w Białym Dunajcu serdecznie zapraszają do udziału w XVIII Konkursie Plastycznym "Wszyscy Święci Wawrzyńcoka" - edycja 2021, który odbywał się będzie pod hasłem "Ocalić dla potomnych - dziedzictwo Wojciecha i Piotra Kułachów Wawrzyńcoków".
 
Prace wykonane w następujących technikach: rzeźba, ceramika, rysunek, linoryt, malarstwo na papierze i szkle prosimy nadsyłać do 31 marca 2021 r. na adres GOK w Białym Dunajcu lub mailowo: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Do każdej pracy powinna być załączona zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Szczegóły w regulaminie.
 
Gorąco zachęcamy do udziału w konkursie!

 

Transmisja on-line z jasełek i kolędowania z zespołem "Wierchy" w Gliczarowie Górnym

Serdecznie zapraszamy do wspólnego kolędowania z zespołem "Wierchy" z Gliczarowa Górnego w pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia, 25 grudnia 2020 roku.

Transmisja wydarzenia z kościoła pw. Przemienienia Pańskiego w Gliczarowie Górnym rozpocznie się o godz. 13:30. Dostępna będzie na kanałach Telewizji Podhale i Gminnego Ośrodka Kultury w Białym Dunajcu.

Bądźcie z nami! Życzymy zdrowych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia!

 
Maja 2024
 Pon  Wto  Śro  Czw  Pią  Sob  Nie 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Nasi Partnerzy