Start >> Multimedia

"Góralskie Kumoterki" w Gminie Biały Dunajec

Przedstawiamy materiał filmowy poświęcony białodunajeckim kumoterkom. O tym jak wyglądały początki tej imprezy w Gminie Biały Dunajec opowiedzieli nam bracia Władysław i Stanisław Polakowie, Stanisław Skupień, Stanisław Matyga i Michał Rusnak. Przygrywała Rodzinna Muzyka Poloków, a w małych kumoterkach paradowali Adaś i Bartek Rusnakowie. Miłego oglądania!

Zapowiedź filmów z cyklu "Góralskie Kumoterki"

Gorąco zachęcamy do obejrzenia zapowiedzi cyklu filmów zatytułowanego "Góralskie Kumoterki" przygotowanego przez Związek Podhalan w Polsce we współpracy z Gminnymi Ośrodkami Kultury. W każdym z siedmiu odcinków gościć będziemy w innej podhalańskiej gminie organizującej to zimowe wydarzenie. Już niebawem pierwsze emisje, a wśród nich odcinek poświęcony białodunajeckim kumoterkom. Śledźcie naszą stronę!

"Waleczne z gór" - spotkanie autorskie z Agatą Puścikowską

Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego ze spotkania promującego książkę Agaty Puścikowskiej pt. "Waleczne z gór. Nieznane historie bohaterskich kobiet". Spotkanie zorganizowane zostało w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki w Białym Dunajcu.

Występ pary tanecznej z zespołu "Biołodunajcanie" w programie "Dzień Dobry TVN"

Występ Jana Karciarza i Ani Sobańskiej z zespołu Biołodunajcanie w programie DDTVN.

Muzyka Poloków z I nagrodą na Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym

Z radością informujemy, że Rodzinna Muzyka Poloków z Białego Dunajca zdobyła I nagrodę (w kat. kapel) na 55. Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą. Gratulujemy wspaniałego osiągnięcia!

"Marka Tatrzańska 2020" dla twórców ludowych z Gminy Biały Dunajec

12 sierpnia 2021 roku w Zakopanem odbyła się uroczysta gala wręczenia certyfikatów "Marka Tatrzańska 2020". Z wielką radością informujemy, że w zaszczytnym gronie laureatów znalazło się trzech twórców ludowych z Gminy Biały Dunajec: pani Janina Skupień z Gliczarowa Górnego - regionalistka, hafciarka góralskich gorsetów, pan Franciszek Rusnak z Białego Dunajca zajmujący się stolarstwem, meblarstwem, wyrobem sań i kumoterek, pan Tadeusz Franosz - rzeźbiarz z Białego Dunajca. Składamy im serdeczne gratulacje!

Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego z prezentacją nominowanych do "Marki Tatrzańskiej" za rok 2020. Fragmenty z wypowiedziami pani Janiny Skupień, Franciszka Rusnaka i Tadeusza Franosza od minuty 9:50.

Koncert muzyki góralskiej dla gości z Gminy Czastary

Przedstawiamy fragment koncertu muzyki góralskiej i występu pary tanecznej z zespołu Biołodunajcanie dla gości z Gminy Czastary. Nagranie zrealizowano w Gminnym Ośrodku Kultury w Białym Dunajcu w dniu 10 sierpnia bieżącego roku.

Utwory z płyty „Nie było jak downo” Rodzinnej Muzyki Poloków na platformach streamingowych

Od dzisiaj perfekcyjne połączenie tradycji z nowoczesnością stało się faktem! Utwory z płyty „Nie było jak downo” Rodzinnej Muzyki Poloków, nagrodzonej w konkursie Fonogram Źródeł, są już dostępne w dystrybucji cyfrowej.

Tych znakomitych nagrań posłuchacie w takich serwisach streamingowych jak Spotify, Tidal, Deezer, Apple Music, iTunes, Plus Music i Empik Music.

Gorąco polecamy!