Start >> GOK Biały Dunajec >> Zaproszenia

Konkurs Kulinarny w ramach XI Dnia Pstrąga w Białym Dunajcu

29 lipca 2012 roku w Białym Dunajcu w ramach XI Dnia Pstrąga odbędzie się konkurs kulinarny na przyrządzenie najlepszej potrawy z pstrąga. Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie. Zgłoszenia przyjmowane będą do dnia 28 lipca. Nagroda za pierwsze miejsce 1000 zł. Szczegóły na plakacie i w poniższym regulaminie.

XI Tatrzańskie Wici 2012

W niedzielę 8 lipca ruszają XI Tatrzańskie Wici - cykl kilkunastu plenerowych wydarzeń artystycznych odbywających się w różnych miejscowościach powiatu tatrzańskiego. Tatrzańskie Wici będą odbywać przez cały okres wakacji w dniach od 8 lipca do 16 września. Do cyklu włączone są trzy białodunajeckie imprezy: " Międzypowiatowy Piknik Sportowy "Dunajeckie Granie" (15 lipiec),  "Dzień Pstrąga" (29 lipiec) oraz Ogólnopodhalańskie Wybory Nośwarniyjsyj Górolecki" (26 sierpień). Serdecznie zapraszamy do uczetnictwa w tych wydarzeniach.

Spotkanie z Jackiem Jarosikiem i otwarcie wystawy fotograficznej

1 maja zapraszamy na spotkanie z Jackiem Jarosikiem, podróżnikiem, fotoreporterem i otwarcie wystawy jego zdjęć z podróży do Azji Środkowej, przede wszystkim z Mongolii. Będzie to arcyciekawa opowieść o siedmiotygodniowej podróży, w czasie której czteroosobowa załoga pokonała bez mała 20000 kilometrów, poprzez Tatarstan, Ałtaj, przez polską wieś Wierszyna w Buriacji, często podróżując przez kilkadziesiąt godzin bezdrożami przez obszary, na których nie spotkali ludzi, a ni ich śladów. Otwarcie wystawy i spotkanie z Jackiem Jarosikiem, połączone z multimedialną prezentacją 1 maja o godz. 18.00.

IV "Majówka Wędkarska" o Puchar Wójta Gminy Biały Dunajec

Serdecznie zapraszamy wszystkich kolegów wędkarzy na IV "Majówkę Wędkarską" o Puchar Gminy Biały Dunajec, która odbędzie się 3 maja 2012r. (czwartek) na rzece Biały Dunajec. Szczegóły niżej na plakacie.

Promocja albumu Barbary Gałdyś "Artysta z geniuszem w oczach"

Urząd Gminy w Białym Dunajcu, Gminny Ośrodek Kultury w Białym Dunajcu oraz Szkoła Podstawowa w Gliczarowie Dolnym serdecznie zapraszają na obchody 200-lecia urodzin Wojciecha Kułacha-Wawrzyńcoka, które odbędą się 23 kwietnia 2012r. (poniedziałek) o godz. 18.00 w budynku Szkoły Podstawowej w Gliczarowie Dolnym. W programie uroczystości: otwarcie wystawy fotograficznej, występ zespołu regionalnego "Zawierucha" oraz promocja albumu autorstwa Barbary Gałdyś poświęconego twórczości wybitnego XIX-wiecznego rzeźbiarza podhalańskiego Wojciecha Kułacha-Wawrzyńcoka.

Wielkanocna Kosołecka po raz piętnasty

Gminny Ośrodek Kultury im. gen. bryg. A. Galicy w Białym Dunajcu serdecznie zaprasza dzieci i rodziców do udziału w XV Konkursie na "Wielkanocną Kosołecke" na najpiękniejszy i najbardziej zgodny z tradycją koszyczek ze święconym, który odbędzie się w Wielką Sobotę, 7 kwietnia 2012 r., po mszy świętej o godzinie 12.00 przed kościołem parafialnym pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny Królowej Aniołów w Białym Dunajcu. Zapraszamy !

Nabór do sekcji szachowej !

Gminny Ośrodek Kultury w Białym Dunajcu ogłasza nabór do kółka szachowego dla dzieci i młodzieży. Pierwsze spotkanie organizacyjne z możliwością zapisów już w najbliższą sobotę 24 marca 2012 r. o godz. 12.00. Zajęcia prowadzić będzie Michał Janocha. Zapraszamy !

Spotkania z cyklu "Co autor miał na myśli ?"

Gminny Ośrodek Kultury w Białym Dunajcu zaprasza wszystkich uczniów na spotkania dotyczące interpretacji tekstów. Chcesz zgłębić tajniki interpretacji tekstu, lepiej się przygotować do języka polskiego lub obcego, zaznajomić z różnymi problemami podczas czytania? Jeśli tak, to zapraszamy na pierwsze w tym roku spotkanie 24 marca 2012 r. o godz. 11.00. Na spotkaniach będą poruszane prawidła języka w znaczeniu ogólnym, różnice i podobieństwa między nimi; będziemy próbowali poszukać granic interpretacji. Serdecznie zapraszamy !

Warsztaty fotograficzne dla dzieci i młodzieży

W dniach 26 i 27 marca 2012r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Białym Dunajcu będą odbywać się bezpłatne warsztaty fotograficzne prowadzone przez p. Monikę Osuch. Do udziału w warsztatach zachęcamy w szczególności dzieci i młodzież z Gminy Biały Dunajec. Na zainteresowanych czeka jedynie 10 miejsc, decyduje kolejność zgłoszeń. Wszystkich chętnych prosimy o zapisy pod numerem 18 20 01 690 lub mailem: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Zgłoszenia przyjmujemy również w biurze ośrodka kultury. Dla autorów najciekawszych fotografii wykonanych w trakcie warsztatów przewidziano nagrody. Dodatkowo każdy z uczestników otrzyma zaświadczenie potwierdzające udział w tych zajęciach. Serdecznie zapraszamy !

Ogólnopolska Konferencja Naukowa w Białym Dunajcu

W dniach 16-18 marca w Białym Dunajcu będzie odbywać się Ogólnopolska Konferencja Naukowa organizowana przez Katedrę Postępowania Karnego Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Sekcję Postępowania Karnego Towarzystwa Biblioteki Słuchaczów Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego. Konferencja "Zróżnicowane formy osiągania trafnej reakcji karnej" objęta została honorowym patronatem Marszałka Województwa Małopolskiego Marka Sowy. Serdecznie zapraszamy !