Start >> GOK Biały Dunajec >> Imprezy

11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości

Zbliża się 11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości. Zachęcamy do udziału w Mszy Świętej w intencji Ojczyzny w parafialnym kościele w Białym Dunajcu o godz. 10.00.

Nie zapomnijmy w tym dniu o wywieszeniu flagi narodowej w swoim domu!

Wyniki konkursu plastycznego XXVII Festiwalu Papieskiego

Wyniki konkursu plastycznego organizowanego w ramach XXVII Festiwalu Papieskiego "TOTUS TUUS" - Biały Dunajec 2020.

Jury składa serdeczne gratulacje wszystkim uczestnikom konkursu plastycznego XXVII FESTIWALU PAPIESKIEGO i serdecznie dziękuje rodzicom, nauczycielom i katechetom za uwrażliwienie dzieci i młodzieży na tematy związane z duchowością.

Wyniki konkursu literackiego XXVII Festiwalu Papieskiego "TOTUS TUUS"

Poznaliśmy laureatów XXVII Festiwalu Papieskiego edycja 2020 organizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną im Zofii Solarzowej w Białym Dunajcu.

Dziękujemy serdecznie wszystkim uczestnikom konkursu, dorosłym, dzieciom, młodzieży, a także ich instruktorom za przygotowanie i nadesłanie tak dużej ilości prac. Laureatom gratulujemy i zapraszamy po odbiór nagród od poniedziałku 19 października w siedzibie Gminnej Biblioteki Publicznej, ul. Jana Pawła II 363.

Narodowe Czytanie 2020

Wyniki XVII Konkursu Plastycznego "Wszysycy Święci Wawrzyńcoka"

Poznaliśmy laureatów XVII Konkursu Plastycznego "Wszyscy Święci Wawrzyńcoka" edycja 2020 organizowanego przez Szkołę Podstawową im. Wojciecha Kułacha Wawrzyńcoka w Gliczarowie Dolnym i Gminny Ośrodek Kultury im. gen. bryg. Andrzeja Galicy w Białym Dunajcu.

Komisja w składzie: Marek Król (przewodniczący), Anna Trebunia-Wyrostek, Janusz Tycner, Bartłomiej Kudasik po obejrzeniu 243 prac przyznała 37 nagród i 19 wyróżnień.  Dodatkowo przydzielono 9 nagród dyrektora PLSP im. A. Kenara w Zakopanem.

Organizatorzy pragną serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom konkursu, dzieciom, młodzieży, a także ich instruktorom za przygotowanie i nadesłanie tak dużej ilości prac, które powstawały najczęściej w domach, w ramach zdalnych zajęć, w niełatwym czasie, w jakim się wszyscy znaleźliśmy.

Rozdanie nagród i otwarcie wystawy pokonkursowej odbędzie się 9 czerwca o godz. 17.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Białym Dunajcu. Uwaga! Ze względu na obecną sytuację na spotkanie zapraszamy jedynie instruktorów!

Do 15 maja czekamy na prace w konkursie plastycznym "Wszyscy Święci Wawrzyńcoka"

Organizatorzy konkursu plastycznego „Wszyscy Święci Wawrzyńcoka” - edycja 2020, informują, że termin przesyłania prac został przedłużony do 15 maja bieżącego roku.  Tegoroczny konkurs odbywa się pod hasłem "Góralski barok Wojciecha Kułacha Wawrzyńcoka".

Prace plastyczne prosimy wykonać w domu, sfotografować i przesłać na adres mailowy: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Do każdej pracy powinna być załączona zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Szczegóły w regulaminie. Gorąco zachęcamy do udziału w konkursie!

Celem organizowanego od kilkunastu lat konkursu jest propagowanie wśród dzieci i młodzieży wiedzy na temat Wojciecha Kułacha Wawrzyńcoka, wybitnego XIX-wiecznego artysty rzeźbiarza (samouka), autora wielu ołtarzy, rzeźb, kapliczek w stylu barokowym rozsianych po całym Podhalu. Więcej o jego postaci można przeczytać w albumie „Artysta z geniuszem w oczach” autorstwa Barbary Gałdyś.

Wielkanocna Kosołecka - 2020 r.

Prezentujemy nadesłane zdjęcia wielkanocnych kosołecek. Serdecznie dziękujemy dzieciom i rodzicom za podtrzymywanie pięknej tradycji przygotowywania koszyka ze święconym.

Wierzymy, że w przyszłym roku w szerszym gronie znowu spotkamy się podczas święcenia pokarmów w parafialnym kościele w Białym Dunajcu i będziemy mogli oceniać przyniesione do konkursu góralskie kosołecki.

Wspominamy poprzednie edycje konkursu na "Wielkanocną Kosołeckę"

Szanowni Państwo,

nie spotkamy się w tym roku podczas święcenia pokarmów w Wielką Sobotę i konkursu na Wielkanocną Kosołeckę. Przypominamy zdjęcia z poprzednich lat, zachęcając jednocześnie Państwa do przesyłania (na adres mailowy Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ) zdjęć koszyczków, jakie przygotujecie na śniadanie w Niedzielę Zmartwychwstania.

Wierzymy, że i w tych niezwyczajnych czasach znajdziecie chwilę, by ze swoimi pociechami malować jajka, robić baranki z masła, a może uda się i wykopać w ogródku chrzan? Wszystkie zdjęcia, jeśli się Państwo zgodzicie, opublikujemy na naszych stronach.

Fotorelacje z minionych edycji konkursu na Wielkanocną Kosołeckę do obejrzenia na profilu www.facebook.com/GokBialyDunajec.

Z serdecznymi pozdrowieniami i życzeniami błogosławieństwa Bożego na nadchodzące święta,
pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury im. gen. bryg. A. Galicy w Białym Dunajcu

Informacja dotycząca konkursu plastycznego „Wszyscy Święci Wawrzyńcoka”

W imieniu organizatorów konkursu plastycznego „Wszyscy Święci Wawrzyńcoka” - edycja 2020, informujemy, że przedłużony na czas nieokreślony został termin przesyłania prac, a także jego rozstrzygnięcia. O nowych terminach będziemy informować w miarę rozwoju sytuacji.

W razie jakichkolwiek pytań uprzejmie prosimy o ich przesyłanie drogą mailową na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .