Start >> GOK Biały Dunajec

110-lecie Ochotniczej Straży Pożarnej w Białym Dunajcu

W niedzielę 12 maja jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Białym Dunajcu świętowała 110-lecie swojego istnienia. Obchody rozpoczęto mszą św. odprawioną w Kościele Parafialnym w Białym Dunajcu. Następnie na placu przed budynkiem remizy OSP miała miejsce oficjalna część uroczystości. Po powitaniu i przemówieniach wręczone zostały odznaczenia i wyróżnienia pożarnicze, po czym jednostce OSP w Białym Dunajcu przekazano do użytkowania nowoczesny samochód strażacki marki Mercedes. Środki na zakup tego samochodu pochodziły z funduszów gminnych oraz Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP i Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Z okazji okrągłej rocznicy wydano również okolicznościowy folder OSP w Białym Dunajcu.

Wyniki V Majówki Wędkarskiej - Biały Dunajec 2013

Do rywalizacji wędkarskiej o Puchar Gminy Biały Dunajec w ramach V Majówki Wędkarskiej w Białym Dunajcu przystąpiło siedemnastu uczestników. Kilkunastu innych wędkarzy pomimo wcześniejszych zapowiedzi niestety nie przybyło na zawody. Zapewne powodem tego był nieco podniesiony poziom wody w rzece i ulewny deszcz, który spadł w tym dniu. Zwycięzcą zawodów został Janusz Żegleń, który złowił 7 pstrągów o łącznej długości 204,4 cm. Drugie miejsce przypadło Stanisławowi Dziedzinie, który wywalczył również puchar za połów największej ryby mierzącej 39,8 cm. Na trzecim miejscu uplasował się Maciej Pająk. Kolejne miejsca zajęli: Janusz Łukaszczyk, Krzysztof Stoch i Marian Mozdyniewicz.

V Majówka Wędkarska w Białym Dunajcu

Urząd Gminy w Białym Dunajcu, Gminny Ośrodek Kultury w Białym Dunajcu, Klub Sportowy „Potok” Biały Dunajec, PZW Koło Zakopane oraz Tatrzańska Agencja Rozwoju, Promocji i Kultury w Zakopanem serdecznie zapraszają na V Majówkę Wędkarską w Białym Dunajcu 3 maja 2013 r. (piątek). Do zmagań o Puchar Bialego Dunajca zapraszamy wszystkich kolegów wędkarzy posiadających aktualne licencje i karty wędkarskie. Szczegółowy program zawodów na plakacie. Białodunajecka Majówka Wędkarska odbędzie się w ramach Wielkiej Tatrzańskiej Majówki w powiecie tatrzańskim.

Konkurs na "Wielkanocną Kosołecke" - Biały Dunajec 2013

W Wielką Sobotę przed kościołem parafialnym w Białym Dunajcu odbyła się szesnasta edycja konkursu na "Wielkanocną Kosołecke". Jury pod przewodnictwem dr Stanisławy Trebunii Staszel spośród 53 kosołecek wyróżniło 12 z nich. Na uwagę zasługuje duża liczba dzieci biorących udział w konkursie, także tych najmłodszych, pięknie ubranych w strój góralski. Pragniemy podziękować Portalowi Tatrzańskiemu za ufundowanie upominków dla wszystkich uczestników konkursu.

Udane warsztaty wielkanocne

Za nami kolejne warsztaty wielkanocne zorganizowane w naszym ośrodku kultury. Pod okiem p. Bożeny Świderskiej Środy dzieci tworzyły przeróżne ozdoby świąteczne, ale najwięcej czasu poświęciły na ozdabianie jaj wielkanocnych. Efekty ich pracy możemy zobaczyć w zamieszczonej poniżej galerii. Dziękujemy wszystkim dzieciom za uczestnictwo w warsztatach.

XVI Konkurs na Wielkanocną Kosołecke

Tradycyjnie w Wielką Sobotę przy kościele parafialnym p.w. MB Królowej Aniołów w Białym Dunajcu odbędzie się doroczny Konkurs na Wielkanocną Kosołeckę. Ocena przyniesionych koszyczków nastąpi tuż po święceniu pokarmów o godz. 12.00. Będą nagrody za te najpiękniejsze i najbardziej zgodne z tradycją. Dodatkowo dla wszystkich uczestników przewidziano upominki i słodycze. Serdecznie zapraszamy dzieci wraz z rodzicami do udziału w tym konkursie.

Wielkanocne warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży

W poniedziałek 25 marca 2013 r. o godz. 15.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Białym Dunajcu odbywać się będą wielkanocne warsztaty plastyczne (wykonywanie dekoracji świątecznych, różne techniki zdobienia jajek). Do udziału w warsztatach zapraszamy w szczególności dzieci i młodzież. Zajęcia poprowadzi pani Bożena Świderska Środa.

Znamy zwycięzców XVIII Ogólnopolskiego Podhalańskiego Rajdu Narciarskiego Biały Dunajec 2013

Już po raz osiemnasty w Białym Dunajcu mogliśmy gościć sportowców biorących udział w rokrocznym Ogólnopolskim Rajdzie Narciarskim. Do rywalizacji przystąpiło 35 drużyn z 11 województw. W Rajdzie najlepsze okazały się drużyny LZS z województwa podlaskiego, zachodnio-pomorskiego i lubelskiego. Szczegółowe wyniki w poniższym protokole. Oprócz zmagań sportowych w programie rajdu znalazły się wieczorne spotkania z  kulturą góralską m.in. koncerty kapel Jana Karpiela Bułecki i Andrzeja Polaka oraz występ zespołu "Biołodunajcanie".

XVIII Ogólnopolski Podhalański Rajd Narciarski LZS - 28.II - 03.III. 2013

Jak co roku na przełomie lutego i marca w Białym Dunajcu odbywać się będzie Ogólnopolski Podhalański Rajd Narciarski. Kilkuset młodych sportowców z całej Polski zrzeszonych w ludowych klubach sportowych przystąpi do rywalizacji w kilku konkurencjach sprawnościowych. Prócz tego uczestnicy wezmą udział w konkursie wiedzy o regionie Podhala i Tatr oraz w konkursie na najciekawszą akcję promocyjną obiektów turystycznych, w których na czas rajdu będą zakwaterowani. Program imprezy wypełni koncert kapeli Andrzeja Polaka i występ zespołu regionalnego "Biołodunajcanie" oraz prelekcja góralska, którą wygłosi znany muzykant i regionalista Jan Karpiel Bułecka. Poniżej program i regulamin rajdu.

Spotkanie PLGD w Białym Dunajcu

Podhalańska Lokalna Grupa Działania informuje, iż od 22 lutego 2013 rozpoczyna aktualizację Lokalnej Strategii Rozwoju, w związku z powyższym informujemy mieszkańców z Gmin Biały Dunajec, Czarny Dunajec, Kościelisko, Poronin, Szaflary do wnoszenia uwag i wniosków odnośnie Lokalnej Strategii Rozwoju w terminie do dnia 10 marca 2013 pisemnie lub na adres e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. oraz osobiście w Biurze Podhalańskiej LGD (ul. Sądelska 55 34-531 Murzasichle) od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00.