Start >> GOK Biały Dunajec

Wakacyjne warsztaty taneczno-muzyczne za nami !

W dniach od 5 do 17 sierpnia w Białym Dunajcu odbywały się wakacyjne warsztaty taneczno – muzyczne organizowane przez białodunajecki Ośrodek Kultury. Warsztaty prowadziła zaprzyjaźniona z naszym ośrodkiem Sara Anastazja Osiecka. W zajęciach cieszących się sporym powodzeniem udział wzięło ponad 40 dzieci z terenu Gminy Biały Dunajec.

Spotkanie autorskie z Maciejem Pinkwartem i promocja książki "Chrzciny Witkacego"

Gminny Ośrodek Kultury im. gen. bryg. A. Galicy w Białym Dunajcu serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie i promocję książki Macieja Pinkwarta pt. "Chrzciny Witkacego", we wtorek 3 września 2013 roku o godz. 18.00 w budynku GOK przy ul. Jana Pawła II 363. Zapraszamy !

Wyniki i zdjęcia z XII "Dnia Pstrąga" w Białym Dunajcu

W dniu 28 lipca w Białym Dunajcu odbył się XII "Dzień Pstrąga" - plenerowa impreza wędkarsko-gastronomiczna włączona w cykl Tatrzańskich Wici. Prezentujemy wyniki konkursów: wędkarskiego (w zawodach uczestniczyła rekordowa liczba 70 uczestników) oraz kulinarnego na najlepszą potrawę z pstrąga. Zmaganiom konkursowym towarzyszyły występy zespołów regionalnych: "Zowieruchy" z Gliczarowa Dolnego, "Biołodunajcan" i "Zielonego Jawora" z Krempach. Poźnym wieczorem na scenie koncertowała grupa "Kapelanka" oraz Jan Trebunia Tutka z zespołem. Poniżej obszerna galeria zdjęć autorstwa Stanisława Gała "Paparazziego Podhala".

XII Dzień Pstrąga, Biały Dunajec - 28 lipca 2013 r.

Na 28 lipca zaplanowano "Dzień Pstrąga" w Białym Dunajcu. Impreza odbywająca się już po raz dwunasty nawiązuje swą nazwą do herbu gminy Biały Dunajec, przedstawiającego srebrną rybę i trzy złote gwiazdy w błękitnym polu. Herbowa ryba, utożsamiana z pstrągiem, jest tematem wiodącym naszej imprezy – odbywają się tu zawody wędkarskie gromadzące co roku kilkudziesięciu miłośników wędkarstwa z całej Polski oraz gastronomiczny Konkurs na Najlepszą Potrawę z Pstrąga, w tym roku podzielony na umowne części dla amatorów (dopuszczalne wcześniejsze przygotowanie potrawy) i profesjonalistów (gotowanie na miejscu imprezy). Prócz atrakcji dla ciała szereg wydarzeń artystycznych – prócz podhalańskich i spiskich zespołów regionalnych wystąpią m. in. grupa „Kapelanka”, niezwykle interesująca formacja młodych muzyków z Zakopanego i Częstochowy, a także zespół Jana Trebuni-Tutki z projektem „Góry w sercu”.

Konkurs kulinarny na "Dniu Pstrąga" w Białym Dunajcu

Na 28 lipca zaplanowano XII edycję "Dnia Pstrąga" w Białym Dunajcu. Nieodłącznym elementem imprezy jest konkurs gastronomiczny na najlepszą potrawę z pstrąga, w tym roku po raz pierwszy podzielony na umowne części dla amatorów (dopuszczalne wcześniejsze przygotowanie potrawy) i profesjonalistów (danie musi być w całości przyrządzone w miejscu imprezy). Do udziału w konkursie zachęcamy wszystkich miłośników gotowania i kulinariów.  Zgłoszenia przyjmowane będą do dnia 27 lipca. Nagroda za pierwsze miejsce 1000 zł. Szczegóły na plakacie i w poniższym regulaminie.

Warsztaty muzyczno-taneczne w Białym Dunajcu

Od 5 sierpnia ruszają wakacyjne warsztaty muzyczno – taneczne w Białym Dunajcu. Do udziału w warsztatach zapraszamy w szczególności dzieci i młodzież. Zajęcia są bezpłatne. Rozpoczynamy zapisy i czekamy na zgłoszenia. Szczegóły na plakacie.

Wernisaż wystawy prac dziecięcych w GOK w Białym Dunajcu

Do 15 lipca w sali wystawowej Gminnego Ośrodka Kultury w Białym Dunajcu eksponowana będzie wystawa prac plastycznych wykonanych przez białodunajecką młodzież i dzieci. Uroczyste otwarcie wystawy miało miejsce w czwartek  27 czerwca. Wszystkie obecne na wernisażu dzieci otrzymały drobne upominki i piękne dyplomy z podziękowaniem za przygotowanie prac na wystawę oraz systematyczną obecność na zajęciach w minionym roku w roku szkolnym 2012/2013. Szczególne podziękowania kierujemy do naszych instruktorów p. Moniki Stachowiec, p. Bożeny Świderskiej Środy, p. Barbary Piszczór i p. Andrzeja Polaka za opiekę na dziećmi i rozwijanie ich talentów i pasji. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia tej wyjątkowej wystawy.

Dziecięca twórczość

W czwartek 27 czerwca, w przededniu zakończenia roku szkolnego w Gminnym Ośrodku Kultury w Białym Dunajcu podsumujemy działalność kół naszej placówki. Na wystawie będącej efektem całorocznej pracy dzieci i młodzieży z gminy Biały Dunajec prezentowane będą dziesiątki prac plastycznych m.in. obrazy na szkle, obrazy olejne, grafiki, figurki i naczynia ceramiczne oraz mozaiki. Wernisaż odbędzie się o godz. 17.00 w budynku GOK przy ul. Jana Pawła II 363. Serdecznie zapraszamy !

Warsztaty fotografii w Białym Dunajcu

W dniach od 21-23 czerwca dzieci z naszej gminy spotkają się na kolejnych warsztatach fotograficznych. Będzie to drugie tegoroczne spotkanie, podczas którego dzieci zgłębiają tajniki fotografii i doskonalą różne techniki wykonywania zdjęć. Warsztaty poprowadzi pani Monika Osuch z Krakowa.

Serce dla Mamy

W czwartek 23 maja na zajęciach w Gminnym Ośrodku Kultury dzieci mogły stworzyć piękne i oryginalne prezenty dla swoich Mam z okazji Ich święta. W trakcie zajęć, które prowadziła p. Bożena Świderska Środa dzieci samodzielnie wykonywały papierowe serca i bibułkowe kwiaty.