Wieczór Chwały i Koncert Uwielbienia w Białym Dunajcu

W dniu 31 maja w Uroczystość Bożego Ciała w Kościele Parafialnym p.w. Matki Bożej Królowej Aniołów w Białym Dunajcu odbędzie się wyjątkowy koncert muzyczny pt. „Wieczór Chwały”. Wystąpią w nim członkowie białodunajeckiego chóru parafialnego oraz zaproszeni goście. Organizatorzy koncertu (są nimi: Parafia Matki Bożej Królowej Aniołów w Białym Dunajcu, Chór Parafialny oraz Gminny Ośrodek Kultury w Białym Dunajcu) gorąco zapraszają do wspólnego uwielbiania Pana Boga poprzez modlitwę i śpiew oraz do licznego udziału w tym wydarzeniu. Początek o godz. 19:00 po wieczornej Mszy Świętej o godz. 18.00.

Zbiórka fantów i voucherów na charytatywną loterię

Organizatorzy III Gminnego Pikniku Rodzinnego w Białym Dunajcu zwracają się z prośbą o przekazywanie fantów i voucherów na charytatywną loterię i licytację, z których dochód w całości zostanie przekazany potrzebującej rodzinie z Białego Dunajca oraz pogorzelcom z Leśnicy. Loteria przeprowadzona zostanie w dniu 10 czerwca 2018 roku w trakcie Pikniku Rodzinnego przy Szkole Podstawowej nr 1 w Białym Dunajcu. Prosimy o przynoszenie rzeczy nowych lub używanych, ale niezniszczonych. Zbiórka trwa do 31 maja 2018 roku. Fanty prosimy dostarczać do Szkoły Podstawowej w Gliczarowie Dolnym, Gminnego Ośrodka Kultury lub Gminnej Biblioteki Publicznej w Białym Dunajcu. Możliwy odbiór po uprzednim zgłoszeniu telefonicznym. Liczymy na Waszą ofiarność!

Majowe wędkowanie na rzece Biały Dunajec

Zarząd Koła Polskiego Związku Wędkarskiego w Zakopanem, Klub Muchowy "Potok" Biały Dunajec oraz Gminny Ośrodek Kultury im. gen. bryg. A. Galicy w Białym Dunajcu serdecznie zapraszają na TOWARZYSKIE ZAWODY MUCHOWE „X MAJÓWKĘ WĘDKARSKĄ”. Zawody odbędą się w dniu 1 maja 2018 roku (wtorek) na rzece Biały Dunajec. Szczegółowy program zawodów na plakacie. Zbiórka i zapisy od godz. 8.00 na placu obok boiska sportowego przy ul. Kościuszki. Początek zawodów wędkarskich zaplanowano na 9:30. Białodunajecka Majówka Wędkarska odbędzie się w ramach XVIII Wielkiej Majówki Tatrzańskiej.

Otwarcie pokonkursowej wystawy "Wszyscy Święci Wawrzyńcoka" w Muzeum Podhalańskim w Nowym Targu

Dzięki uprzejmości dyrektora Muzeum Podhalańskiego Roberta Kowalskiego, "Wszyscy Święci Wawrzyńcoka" gościli w tym roku w Nowym Targu. Sylwetkę Wojciecha Kułacha oraz jego brata Piotra przedstawiła w znakomitym, bogato ilustrowanym wykładzie najlepsza znawczyni twórczości wybitnego samouka z Gliczarowa, autorka poświęconego mu albumu, Barbara Gałdyś. Młodzi twórcy nawiązujący do spuścizny Wawrzyńcoków, autorzy najciekawszych rzeźb, ceramiki oraz obrazów na szkle przesłanych na konkurs "Wszyscy Święci Wawrzyńcoka" odebrali nagrody i upominki. Ich prace oraz dzieła braci Kułachów można oglądać w nowotarskim ratuszu, w którym mieści się Muzeum Podhalańskie do czerwca bieżącego roku.

Wernisaż wystawy "Piękno zaklęte w drewnie i kamieniu"

Muzeum Podhalańskie im. Czesława Pajerskiego w Nowym Targu, Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu, Gminny Ośrodek Kultury im. gen. bryg. Andrzeja Galicy w Białym Dunajcu, Szkoła Podstawowa im. Wojciecha Kułacha-Wawrzyńcoka w Gliczarowie Dolnym zapraszają na wernisaż wystawy "Piękno zaklęte w drewnie i kamieniu", 11 kwietnia 2018 (środa) godz. 16.00 w Muzeum Podhalańskim im. Cz. Pajerskiego w Nowym Targu (Ratusz, Rynek 1).

Na wystawie pokazane zostaną prace zarówno laureatów jak i uczestników XV Konkursu plastycznego pt. „Wszyscy Święci Wawrzyncoka" organizowanego w celu upamiętnienia dwóch wybitnych artystów podhalańskich WOJCIECHA KUŁACHA-WAWRZYŃCOKA oraz jego brata PIOTRA KUŁACHA.