XIV Międzyszkolny Konkurs wiedzy o Generale Andrzeju Galicy

29 maja w Szkole Podstawowej nr 2 rostrzygnięto XIV edycję Międzyszkolnego Konkursu historycznego o życiu, działalności i twórczości Generała Andrzeja Galicy. Wzięło w nim udział kilkudziesięciu uczniów ze szkół powiatu tatrzańskiego i nowotarskiego m.in. z Białego Dunajca, Sierockiego, Suchego, Bukowiny Tatrzańskiej, Szaflar, Maruszyny Dolnej, Nowego Targu i Ponic. Poziom tegorocznego konkursu był niezwykle wysoki i wyrównany. Zwycięzcą okazał się Marek Dziadkowiec z Sierockiego, który otrzymał maksymalną ilość punktów. Wśród wielu gości, którzy zaszczycili organizatorów swoją obecnością byli także żołnierze 5 Batalionu Strzelców Podhalańskich z Przemyśla - formacji wojskowej, której założycielem był właśnie Generał Galica. Zamieszczamy protokół z wynikami i krótką fotorelację. Konkurs rokrocznie organizuje Szkoła Podstawowa nr 2 w Białym Dunajcu.

VI Ogólnopolski Turniej Juniorów w warcabach o Puchar Tatr

Z dniem dzisiejszym rozpoczynamy w Białym Dunajcu VI Ogólnopolski Turniej Juniorów w warcabach 64 i 100-polowych o Puchar Tatr pod Patronatem Wójta Gminy Biały Dunajec. Organizatorami wydarzenia są: Gminny Ośrodek Kultury w Białym Dunajcu, Wielkopolski Związek Warcabowy i Szkoła Podstawowa nr 1 w Białym Dunajcu. W turnieju wezmą udział dzieci z kilku województw oraz liczna grupa uczniów z białodunajeckich szkół podstawowych nr 1 i nr 2 oraz ze szkoły w Gliczarowie Dolnym. Zawody zostaną przeprowadzone w systemie szwjacarskim pod okiem licencjonowanych sędziów. Za miejsca I-III w czterech kategoriach wiekowych tj. do 8, 10, 12, i 14 lat zostaną przyznane puchary i nagrody rzeczowe (pamiątki regionalne). Puchary powędrują także do najlepszych zawodników z Gminy Biały Dunajec. Przedstawiamy harmonogram 3-dniowego turnieju.

XI "Majówka Wędkarska" przeniesiona na inny termin!

Organizatorzy XI „Majówki Wędkarskiej” informują, że zawody wędkarskie zaplanowane na dzień 26 maja 2019 roku zostają przeniesione na inny termin z powodu niesprzyjających warunków atmosferycznych i zbyt wysokiego poziomu wody w rzece. O nowym terminie zawodów poinformujemy niebawem.

XI "Majówka Wędkarska" w Białym Dunajcu

Polski Związek Wędkarski w Zakopanem, Klub Muchowy "Potok" Biały Dunajec oraz Gminny Ośrodek Kultury w Białym Dunajcu zapraszają na TOWARZYSKIE ZAWODY MUCHOWE „XI MAJÓWKĘ WĘDKARSKĄ”. Zawody odbędą się w dniu 26 maja 2019 roku (niedziela) na rzece Biały Dunajec.

Zbiórka i zapisy od godz. 8.00 na placu obok boiska sportowego przy ul. Kościuszki. Początek zawodów wędkarskich zaplanowano na 9:30. Szczegółowy program zawodów na plakacie.

Serdecznie zapraszamy kolegów wędkarzy na naszą imprezę.

Wernisaż wystawy i podsumowanie XVI Konkursu Plastycznego "Wszyscy Święci Wawrzyńcoka"

26 kwietnia w Bukowiańskim Centrum Kultury "Dom Ludowy" w Bukowinie Tatrzańskiej odbyło się uroczyste podsumowanie XVI Konkursu Plastycznego "Wszyscy Święci Wawrzyńcoka - kapliczki i krzyże Skalnej Ziemi". Spotkanie rozpoczęło się od otwarcia pokonkursowej wystawy najlepszych prac, następnie ogłoszono wyniki i wręczono liczne nagrody laureatom tegorocznego konkursu. Uroczystości towarzyszyła kapela góralska z Bukowiny Tatrzańskiej. Nasze podziękowania kierujemy do fundatorów nagród, dyrekcji "Domu Ludowego" za udostępnienie sali na wernisaż oraz ciepłe przyjęcie i pomoc. Gorąco dziękujemy także paniom z Rady Rodziców ze Szkoły Podstawowej w Gliczarowie Dolnym za przygotowanie pysznego poczęstunku.