Posiady w stulecie urodzin Zofii Gracy Gobery

Serdecznie zapraszamy na spotkanie w setną rocznicę urodzin Zofii Gracy Gobery. W programie prelekcje o twórczości Zośki Gracy od Tatara oraz wspomnienia o tej znakomitej podhalańskiej poetce - wystąpią prof. Anna Mlekodaj, Aniela Bafia, Maria Porębska i Halina Tylka.

Spotkanie odbędzie się w środę, 19 lipca, o godz. 18.00 w budynku Gminnego Ośrodka Kultury i Gminnej Biblioteki Publicznej w Białym Dunajcu, przy ul. Jana Pawła II 363. Zapraszamy!

Kulinarna Bitwa Kół Gospodyń Wiejskich w ramach XXI Dnia Pstrąga

W trakcie tegorocznych Wyborów Nośwarniyjsyj Górolecki miał miejsce również kulinarny akcent. Wszystko za sprawą bitwy Kół Gospodyń Wiejskich z Sierockiego i Gliczarowa Górnego. Gospodynie przygotowały i zaserwowały publiczności wiele wyśmienitych potraw, w których obowiązkowym składnikiem musiał być pstrąg. Poziom bitwy był tak wysoki i wyrównany, że oceniający dania szef Sylwester Lis nie potrafił wskazać zwyciężczyń. Wszystkim paniom z obydwu kół gorąco dziękujemy za udział w niedzielnym wydarzeniu.

Zawody w wędkarstwie muchowym podczas XXI Dnia Pstrąga

2 lipca, na rzece Biały Dunajec odbyły się doroczne zawody w wędkarstwie muchowym rozgrywane w ramach "Dnia Pstrąga". Zwycięzcą zawodów został Jarosław Dyduch, tuż za nim uplasował się Tomasz Koper, a trzecie miejsce przypadło Tomaszowi Przeklasie. Puchar za połów największej ryby mierzącej 45,5 cm otrzymał Tomasz Cudzich. Zwycięzcom gratulujemy Dziękujemy wszystkim kolegom wędkarzom za udział w niedzielnych zawodach.

XXIII Wybory Nośwarniyjsyj Górolecki i XXI Dzień Pstrąga

W tym roku wyjątkowo – ze względu na rozpoczętą budowę amfiteatru w Białym Dunajcu – najważniejsze białodunajeckie imprezy plenerowe odbędą się na terenie Termy Gorący Potok. Już w niedzielę, 2 lipca poznamy tegoroczną Nośwarniyjsom Góroleckę! Jury będzie musiało wybrać między kandydatkami, które zaprezentują się w tańcu i śpiewie, będą wiązać gorsety i sznurować kierpce na czas, a dodatkowo wykażą się zaradnością i gospodarnością konkurencjach codziennych, jak układanie kopy siana czy plecenie na drutach. Będą także oczywiście występy zespołów regionalnych i folkowych, bitwa kulinarna na najlepszą potrawę z pstrąga, a także zawody w wędkarstwie muchowym.
Serdecznie zapraszamy! Wstęp wolny!

Zawody wędkarskie w ramach XXI "Dnia Pstrąga"

Tradycyjne zawody w wędkarstwie muchowym w ramach XXI „Dnia Pstrąga" odbędą się w Białym Dunajcu w najbliższą niedzielę, 2 lipca 2023 roku. Szczegółowy program zawodów na plakacie. Serdecznie zapraszamy!